Espektör

Yangınlar insanlık için en önemli felaketlerin başında gelir ve bu nedenle yangınlarda maddi ve manevi kayıpların yaşanmaması için, müdahaleye gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Özellikle yangının ilk çıktığı anda müdahale için pek çok farklı ekipman bulunduğundan dolayı, yangının alanına veya türüne göre bir müdahale izlenmesi gerekir. Bu şekilde hareket edilmezse, ortaya çıkabilecek olan maddi ve manevi kayıpları önlemek çok zor olacaktır. İlk aşamada espektör kullanımının aktif bir şekilde gerçekleştirilmesi ile yangınlara ilk müdahale yapılabilir. Ancak, espektör kullanımında çok dikkatli olunması gerektiği bilinmelidir. Peki, espektör kullanımında neler önemli olur? Sizlere bundan bahsetmeye çalışalım.

Espektör Üretimi

Espektör, üretimi gereği düşünüldüğünde, yangına ilk müdahalede kullanılan ekipmanların başında gelir. Ancak, espektör kullanımı her yangında ve her anda sağlanamaz. Bunun için belirli aşamaların gözden geçirilmesi önemlidir. Bu nedenle, AFK Yangın firmamızda verdiğimiz hizmetlerde bu durumunda üzerinde durarak, sizlere profesyonel hizmeti en genel çerçevede vermeye çalışıyoruz. Bunun için de, espektör kullanımı ile ilgili sizlere aşağıda gerekli olan bilgileri vermeye çalıştık.

  • Kömür, odun, kumaş vb. maddelerin yanması sonucunda ortaya çıkan yangınlarda kullanılır.
  • Bu tür yangınların her aşamasında yangına espektör ile müdahale edilmez. Çünkü yangının ilk anının kollanması ve o anda müdahale edilmesi gerekir. Çünkü espektör ekipmanının görevleri arasında bu durum ilk sırada yer alır.
  • Organik yapıya sahip olan maddelerdeki yangınlarda kullanılmasının yanında ayrıca, baca yangınlarda da kullanılır.
  • Çelik bir savdan üretilir. Aynı zamanda bu sac galvanizli olma özelliği taşır.
  • Pompa kısmı ise pirinç malzemeden üretilmiş olup, aynı zamanda çift etkili bir özelliğe sahiptir.
  • Çeşitli ölçüleri bulunduğu için; alana, yangın türüne ve talebe göre üretilebilir.

Yangın ekipmanlarının üretiminde adını sıkça duyurmaya devam eden AFK Yangın firmamızda sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için hizmet portföyümüzü genişletmeye devam ediyoruz. Ayrıca, hizmetlerimizi daha kaliteli hale getirmek için, tüm üretimlerimizde kaliteli malzeme kullanılır. Yangınlara ilk müdahalede kullanılan espektör üretiminde de bu şekilde hareket ederek sizlerin yanında yer almaktayız. Sizlerde hizmetlerimizden yararlanmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?