İtfaiyeci Elbisesi Nasıl Olmalı?

İtfaiyeci Elbisesi Nasıl Olmalı?

İtfaiyeci Elbisesi Nasıl Olmalı?

İtfaiyeci elbisesi nasıl olmalı? Sorusu, itfaiye erlerinin yangına müdahalesi esnasında zarar görmesini engelleyecek kıyafetin özelliğini ortaya çıkarmaktadır. Gerek yangın gerek ise çıkardığı dumanların zararı düşünüldüğünde kıyafetlerin her anlamda koruyucu olması gerekmektedir. Bu nedenle kıyafetler özel olarak tasarlanmalıdır.

İtfaiyeci Elbisesinde Olması Gereken Özellikler

İtfaiyeci elbisesi nasıl olmalı? Konusunda, itfaiyecilerin iş güvenliği konusunda gerekli önlemleri sağlaması, yangına etkili şekilde müdahale edebilmesi için elbisede olması gereken özellikler şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Dış kumaş, nem bariyeri, ısı bariyeri ve iç astar olmak üzere elbise dört katmandan oluşmalıdır.
 • Pantolon ve ceket olmak üzere iki ayrı parça bulunmalıdır.
 • Ceket parçasının yaka kısmı kaldırılmalı ve kaldırıldığından ense ve boyun kısmını koruyucu olmalıdır.
 • Ortaya çıkabilecek statik elektriklenmeyi önleyici özelliği olmalıdır.
 • Giyinip çıkartılması rahat ve kolay olmalıdır.
 • Ceketler bel bölgesini koruyacak uzunlukta olmalı, ancak eğilip ve sürünmesi gerektiği zamanlarda engelleyici olmayacak kadar kısa olmalıdır.
 • Pantolondaki paçalara çizme üzerine rahat geçmeli olmalıdır.
 • Teneffüs cihazlarını kolaylıkla taşıyacak şekilde olmalıdır.
 • Hem pantolon hem de cekette reflektör bant yer almalıdır.
 • Ağırlık bazında çok ağır olmamalı, itfaiyecilerin taşıyabileceği hafiflikte olmalıdır.
 • İtfaiyecilere ekstra ağırlığa neden olacak suyu emme özelliği bulunmamalıdır.

İtfaiyeci elbisesi nasıl olmalı? Konusunda itfaiyecilerin elbise tamamlayıcı olan eldivenlerde kıyafet özelliklerine sahip olmalıdır. Ayrıca kullanacağı başlıklar ısıya dayanıklı ve taşıması hafif olmalıdır. Kullanacakları ayakkabılar ısıya dayanıklı, kaymaz ve yapışmaz tabanlı, ayağı rahat hareket ettirici özelliklerde olmalıdır.

İtfaiyeci Elbisesi Seçimi

İtfaiyeci elbisesi nasıl olmalı? Konusunda, elbise seçimine dikkatli davranılmadığı takdirde telafisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkmaktadır. Dayanıksız elbiselerin kullanımı hem yangına müdahaleyi zor hale getirmekte hem de itfaiyecilere zarar vermektedir.

Bu konuda İtfaiyeci elbisesi nasıl olmalı? İle ilgili olarak tüm kriterleri eksiksiz şekilde uygulayarak güvenli şekilde kullanılacak elbiseleri sunmaktayız. Elbise seçimi yangına müdahalede önde başlamak anlamına gelmektedir. Bu nedenle kaliteli malzemelerden üretilmiş, kullanan itfaiyecilere pratiklik kazandıran elbiselerimiz, firmamız garantisi ile sunulmaktadır. Her ebata uygun olan elbiseler ile birlikte yangına müdahale etme gecikmeyecek, itfaiye erlerinin zarar görmesi engellenecektir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?