Solunum Koruyucu Ekipmanlar

Yangın anında müdahale önemlidir ve doğru müdahaleler yapılmazsa, can veya mal kayıpları da bu şekilde yaşanabilir. Ancak, bunun yanında, solunum koruyucu ekipmanlar yangın için en önemli ekipmanları arasında yer alır. Çünkü yangının söndürülmesi aşamasında, faaliyette bulunan itfaiye personelleri, kendini korumak adına bu ekipmanları kullanırlar. Ayrıca, acil durumlarla karşılaşıldığında, kişilerin daima yaşam veya çalışma alanların bulundurması gereken ekipmanlarda bunlar arasındadır. AFK Yangın firmamızda, sizlere aşağıda bahsedeceğimiz tüm ürünlerin üretimini sok teknolojik ekipmanlar ve kaliteli malzemeler ile gerçekleştiriyoruz.

Solunum Koruyucu Ekipmanların Üretimi ve Özellikleri

Yangına müdahale veya kaçış anında kullanılması gereken solunum koruyucu ekipmanların üretiminde de hassas davranılması gerekir. Hassas bir üretim yapılmaz ise, ekipmanlardan alınacak fayda azalacak ve bunun sonucunda olumsuz pek çok durumlar karşı karşıya kalınacaktır. Bu nedenle, sizlere profesyonel üretimimiz olan solunum koruyucu ekipmanlar hakkında bilgi vermeye çalışalım.

  • Kaçış Maskeleri

3 litre 200 bar ve çelik tüplü olarak ürettiğimiz kaçış maskesi, acil durumlarla karşı karşıya kalındığında, basınçlı hava sunan acil kaçış setidir. Oksijen seviyesinde düşüş olduğu durumlarda, güvenli bir kaçış için olmazsa olmazlardandır. ABEK filtreli ve endüstriyel amaçlı kullanılan kaçış maskesi ise, kirlenen endüstriyel alanlarda, 15 dakika boyunca kaçış imkânı verir. Kullanılması için oksijen seviyesi %17’nin üzerinde olmalıdır.

  • Solunum Seti Maskeleri

Geniş görüş açılı ve normal açılı olarak üretimi yapılan solunum seti maskeleri, optik bozulma olmadan geniş bir görüş açısı sağlarlar.

  • Tam Yüz Gaz Maskeleri

Optik bozulmada olmaksızın geniş bir görüş açısı sunmasının yanında, kauçuk malzemeden üretilmektedir.

  • Tam Yüz Gaz Maskesi Filtreleri

Cıva buharı, karbonmonoksit, amonyak ve toksik tozlar gibi pek çok zararlı gazdan korur.

  • Temiz Hava Tüpleri

Çelik, alüminyum içlikli ve ped içlikli olarak temiz hava tüpleri üretimini gerçekleştiriyoruz. 6, 6.8 ve 7 litre depolama kapasiteleri mevcuttur.

  • Temiz Hava Tüplü Solunum Setleri

Çelik tüp ve panoramask maske, CFK tüp ve Opti-Pro maske, CFK tüp ve panoramask maske çeşitleri mevcuttur. Hepsinde de akciğer talep valfi bulunmaktadır.

İtfaiye ve iş güvenliği ekipmanlarının kamuya ve özel kuruluşlara üretimi AFK Yangın firmamızca gerçekleştirilmektedir. Solunum koruyucu ekipmanlar hakkında daha detaylı bilgi almak ve üretim talebinde bulunmak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?