Turbo Lans

Turbo lans yangınlara müdahale esnasında, söndürme su ve köpüğünün alev üzerine etkili şekilde serpilmesini sağlamaktadır. Ortaya çıkan yangınlardan en kısa sürede kurtulmak, yayılmasını önleme için gerekli söndürme ekipmanın bulunması gerekmektedir. Turbo lanslar yangı söndürme ekipmanları arasında en önemli olan parçayı teşkil etmektedir.

Turbo Lansın Kullanılması

Turbo lans genel özelliği sayesinde kolay kullanım imkanına sahiptir. Çeşitli şekillerde yağına müdahale ederek hızlı şekilde yangının kontrol altına alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca turbo lanslar, söndürme esnasında oluşacak basıncı dengelemekte, sıkılan su ve köpüğün dağınıklık yaratmasını önlemektedir. Aynı zamanda basıncı kontrol ederek söndürme esnasında hortumların kırılması veya katlanması gibi sorunların oluşması engellenmekte olup zamanında müdahale imkanı sunmaktadır.
Turbo lans kullanımı itibari ile dişli rekor başlıkları sayesinde her bağlantıya kolayca uyum sağlamaktadır. bu nedenle yangın esnasında uygun ekipman bulma sorunu ortadan kalkmakta ve kısa süre içerisinde yangının büyümesi önlenmektedir. Hafifliği ve dayanıklılığı sayesinde turbo lanslar kolayca yangının olduğu bölüme taşınmakta olup, darbeler karşısında sorun çıkarmadan kullanılmaktadır.

Turbo Lansların Alınması

Turbo lans alımı esnasında çok dikkatli davranılması gerekmektedir. Bunun için lansların her türlü özelliği iyice incelenmeli sonrasında seçim yapılmalıdır. Aksi halde;
• Kaliteli olamayan lanslar yangını söndürülmesi esnasında sorunlara neden olmaktadır.
• Menzil ve genişliği olmadığından dolayı geniş alana yayılmış ya da uzak bölümde yer alan yangınlara müdahale zorlaşmaktadır.
• Dişli rekor uyumu olmayan lanslar nedeni ile bağlantı sorunu yaşanır ve yangına müdahale gecikmektedir.
• Ağır malzemeden yapılan lansların söndürme esnasında kontrolü zorlaşarak müdahale etkisiz olmaktadır.
• Dayanıklı olmayan lanslar belli aralıklar ile yenileme maliyetini ortaya çıkarmaktadır.
Bu sebepler altında turbo lans alırken belli kriterler altında seçim yapılmalıdır. Bu kriterler çerçevesinden en kalite ürünü sunan firmamız, söndürme ekipmanlarınızın kalitesini tamamlamanıza yardımcı olmaktadır. Kaliteli ve dayanıklı malzemeden üretilmiş olan lansları uzun süre sorun yaşamadan kullanacak, yangınlara etkili bir şekilde müdahale edeceksiniz. Yangının büyüklüğü ve ebat ne olursa olsun, fazla maddi ve manevi zarar ortaya çıkarmadan mümkün olan en kısa süre içerisinde kontrol altına alacaksınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?