Turbo Nozul Nedir?

Turbo nozul nedir? Sorusu ile yangınlara köpük ve su sıkmanın nasıl yapılacağı belirtilmektedir. Turbo nozul, yangınların vakit kaybedilmeden söndürülmesi, sorunsuz şekilde müdahale edilmesi ve hızlı bir şekilde kontrol altına alınması için hortumlara ilave edilerek gerek geniş yüzeylere gerek ise uzak mesafelere köpük ya da su püskürten aparattır. Turbo nozul yangın söndürme ekipmanlarının olmaz ise olmazları arasında yer almaktadır.

Turbo Nozul İçeriği

Turbo nozul nedir? Sorusu özellikleri ve içeriğinde nasıl çalıştığını gösteren bilgileri açıklamaktadır. Turbo nozul kolay kullanım özelliği sayesinde hızlı ve pratik şekilde yangınlara müdahaleyi imkânlı kılmaktadır. Bu bağlamda turbo nozulun genel içeriğine bakıldığında;

  • Şemsiye gibi geniş, direk olarak uzak mesafe ve pürverize şeklinde su püskürme özelliğine sahiptir.
  • Kauçuk alüminyumdan oluşan nozul kafası içerisinde plastik bilezik bulunur. Akan su ile dönen bilezik sayesinde fazla ısı duman içerisinde yok olmaktadır.
  • 120 dereceye kadar çıkan sprey açısı bulunmaktadır.
  • Turbo nozul nedir? Kapsamında, akış hızı sprey pozisyonunun geriye doğru döndürmekte olup, nozulun daha fazla şekilde açılmasını sağlamaktadır.
  • Hem B hem de C rekorları bulunmaktadır.
  • C rekoru bulunan turbo nozullar genel olarak 3 ya da 4 kademeli olmaktadır.

Bu içerikler nozulların çalışma sistemi hakkında bilgi vererek, yangınların daha kolay nasıl kontrol altına alındığını açıklamaktadır.

Turbo Nozul Nerelerde Satılır?

Turbo nozul nedir? Açıklamasının ardından, yangın söndürme ekipmanını tamamlamak üzere turbo nozul temin etmek için satıcı araştırılması yapılmaktadır. Turbo nozullara ulaşmak ve zamanında ekipmanı tamamlamak için alışveriş yapılacak olan yerler;

  • Büyük market ve mağazaların yangın malzemesi satan reyonları veya rafları
  • Yangın ile mücadele için malzeme temini gerçekleştiren mağazalar,
  • İstendiği zaman ziyaret edilip alışveriş yapılabilecek online internet siteleridir.

Turbo nozul nedir? İle ilgili olarak temin edilen turbo nozul ile yangınlara müdahale daha etkili hale gelecek, ayrıca kolay taşınması ve kullanılması sayesinde yangınlar en kısa süre içerisinde kontrol altına alınacaktır. Firmamız turbo nozul konusunda merak ettiğiniz her türlü soruyu eksiksiz şekilde cevaplayarak, sorunsuz ve kusursuz ürünleri sizlere sunmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?