Uygun Fiyatlı Yangın Hortumu

Uygun Fiyatlı Yangın Hortumu

Uygun Fiyatlı Yangın Hortumu

Hortumun rengi, uzunluğu, rekoru, üretildiği ham madde, üç musluğu, vanası ve makarası kullanım alanına göre değişiklik gösterir. Bu nedenle ucuz yangın hortumu aramak yerine doğru yangın hortumu aramak gerekir. Yangın hiç şüphesiz ki çok ağır sonuçları olabilen bir durumdur. Dünyada ve ülkemizde sıklıkla meydana gelen bir afettir. Yangının önlenmesi ve yangına müdahale edilmesi gerekir. Yangın anında yangına yakın ve ilişiği bulunan materyal ve binalar da kontrol altına alınmalıdır. Bu durum için kullanılan bütün ekipmanlara yangın söndürme sistemi adı verilir. Çeşitli yangın söndürme sistemleri bulunmakla beraber temelde iki ana başlıkta incelenirler. Bunlar şunlardır:

  • Sulu Yangın Söndürme Sistemleri
  • Susuz (kuru) Yangın Söndürme Sistemleri

Özellikle sulu yangın söndürme sistemleri için en önemli materyal yangın hortumudur. Yangın dolapları içerisinde bulunur.

 Yangın Dolapları Hangi Bölümlerden Oluşur?

Pompa istasyonundan gelen basınçlı suyun yangın dolabı içerisinde bulunan hortumun lans adı verilen bölgeye gelmesiyle oluşan sisteme yangın dolabı denir. Çok katlı binalar, 1000 metre kare üzerinde kapalı alana sahip yapılar, eğitim binaları ve depoların yangın dolabı bulundurması zorunludur. Genellikle yangın dolapları üç ana bölümden oluşur.

  • Kasa
  • Kapak
  • Makara

Yangın hortumları genellikle kasa bölümünde bulunur. Eğer ucuz yangın hortumu almak isterseniz internet üzerinden ve çeşitli firmalarla görüşerek firmalardan fiyat almanız gerekir. Öncelikle hangi tip bir dolapta veya ne amaçla kullanılan bir binada bulundurmak istediğinizi belirtmeniz gerekir. Kimyasal maddeler üreten bir firmada bulunması gereken yangın söndürme hortumu ile eğitim binalarında kullanılan yangın hortumları aynı hammaddeden üretilmez. Kullanılan ham maddeler de fiyatlar üzerinde oynamaya neden olur.

 Ucuz Yangın Hortumu Nereden Alınır?

Birçok kurumsal bina ve iş yerlerinde yasal olarak yangın söndürme ekipmanı bulundurmak zorunludur. Bu durumun sonucu olarak insanlar ucuz yangın hortumu arayışına girerler. Ucuz yangın hortumu almak için yapılması gerekenler şunlardır:

  • Öncelikle kullanılan sisteme uygun yangın hortumu belirlenir.
  • Belirlenen özelliklere uygun üretim yapan firmalar araştırılır.
  • Bulunan firmalar arasından seçim yapılır.
  • Ticari alım satımlarda fiyatlar daha düşür olabilir.
  • Alınacak hortum uzunluğu arttıkça fiyat da düşecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?