Yangın Dolapları

Yangın anında hızlı müdahale için büyük alanlarda kullanılan yangın dolapları, içerisinde barındırdığı yangın ekipmanları ile ön plandadır. Bu nedenle, ön planda olmasını sağlayan temel husus, alana uygun ekipman tercihidir. Yangın dolapları önemli olduğu için, AFK Yangın firması olarak, sizlere bu hususlarda tüm yangın ve iş güvenliği ekipmanlarının üretimini sağlıyoruz. Üretimlerimizde kullandığımız malzemeler ve diğer tüm teknolojik montaj ekipmanları, işlevsel olup, üretim aşamalarımıza uygundur. Şimdi sizlere yangın dolapları hususunda üretimlerimizden bahsetmeye çalışalım.

Yangın Dolapları Üretimi

Bina içi veya bina dışı olarak kullanılan yangın dolapları, kullanım şekillerine göre farklılaşır. Bu farklılıkların temelinde, içerisindeki yangın ekipmanları bulunur. Şimdi sizlere yangın dolaplarının türlerinden ve üretimimizden bahsedelim.

  • Bina Dışı Yangın Hidrant Dolapları

Çift makaralı veya tek makaralı olarak ürettiğimiz bina dışı yangın hidrant dolaplarında, 1.5 mm boyutunda DKP sac kullanılır. 0.70 mikron elektrostatik toz boya ile boya işlemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca sağ, sol, alt veya üst taraflardan girişleri bulunmaktadır. Tek makaralıda 1 adet 20 mt. veya 30 mt. boyutunda B veya C tipi olup, her iki tarafında da Alman tipi alüminyum enjeksiyon rakor bulunan yassı bir yangın hortumu vardır. Çift makaralıda ise bu sayı 2’dir.

  • Bina İçi Yarı Sert Hortumlu Dolaplar

Bina içinde kullanılan yangın dolaplarının tamamında, tek makaralıdır. Özelliklerine göre sıva üstü veya altı olup, ayrıca tüm bölmeli olanlarda bulunmaktadır. Özelliklerine göre cam kapak veya sac kapak da olabilir.

  • Bina İçi Yassı Hortumlu Dolaplar

Aynı şekilde, yassı hortum bulunan tüm bina içi dolapları tek makaralı olarak üretilmektedir. Sıva altı, sıva üstü, tüp bölmeli olup, aynı zamanda sac veya cam kapaklı türleri de bulunmaktadır. Ancak bu tür dolaplarda yalnızca yassı yangın hortumu kullanılır.

  • Yangın Malzeme Dolabı

Sac kapaklı olarak imal ettiğimiz bu dolap, yangın istasyonlarında kullanılır. Malzemelerin kullanılmadığı zamanlarda saklanması için firmamızca imal edilmektedir.

  • Yangın Tüpü Dolapları

6 kg’lık yangın söndürme cihazları için tasarlanmış olan bir dolap modelidir. Üretimimiz içerisinde, sac kapaklı veya cam kapaklı üretim bulunmaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm yangın dolaplarının üretimi, AFK Yangın firmamızda kesintisiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirdiğimiz tüm üretimlerde, titiz bir şekilde davrandığımız için, herhangi bir problem ile karşılaşma olasılığınız ortadan kalkar. Yangın dolapları üretimimiz kapsamında ayrıca, bu konu hakkında bizlerden danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Çünkü yangın ekipmanları üretimi hususunda deneyimli olan firmamız, alanının en iyilerinden bir tanesidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?