Yangın Eğitimi Nedir?

Yangın Eğitimi Nedir?

Yangın Eğitimi Nedir?

Yangın eğitimi nedir? Konusu, kişilerin normal hayat akışı içerisinde kendi veya yakın yerlerde ortaya çıkan yangınlara bilinçli şekilde müdahalesini içermektedir. Yangın eğitimi sayesinde sorunun ortaya çıkmadan önceki süreçte engellenmesi, eğer yangın başlamış ise daha fazla büyüyüp geniş bir alana yayılmasının önlenmesi gerçekleşir. Erken müdahalenin hayat kurtardığı durumlardan dolayı yangına ilk müdahalenin yapılması büyük önem arz etmektedir.

Yangın Eğitimi Verilmesi

Yangın eğitimi nedir? Kapsamında kişilerin bu bilgilere erişmesi ve uygulamalı olarak öğrenmesi gerekmektedir. Yıllara dayanan tecrübemiz ile kişilere verdiğimiz yangın eğitimlerinin alanında uzman olan personelimiz eşliğinde vermekteyiz. Kişilere gerekli donanımı yükleyerek, yangın sonrasında meydana gelebilecek olan maddi ve manevi zararların önüne geçmekteyiz.

Yangın eğitimi nedir? İle ilgili olarak, geniş kapsamlı bir içerik sunarak, kişilerin yangın hakkında her türlü bilgiye sahip olmasını sağlamaktayız. Cihazların kullanımı, kullanılacak teçhizat bilgisi, müdahale şekli vb. konularda verilen eğitimler neticesinde kişiler doğru şekilde müdahale yaparak ekiplerin gelmesine kadar sorun oluşmasını engellemektedir.

Yangın Eğitiminde Neler Var?

Yangın eğitimi nedir? Kapsamında kişilere verilen hizmet sayfasına hangi içeriklerin olduğu açıklanmaktadır. Kaliteyi ön planda tutan firmamız yangınlara müdahale ve engelleme eğitimleri kapsamında sunmuş olduğu içerikler şunlardır;

  • Yangınların nede ortaya çıktığı,
  • Yanıcı özelliği bulunan maddeler hakkında bilgi,
  • Yangın çeşitleri,
  • Isı kaynaklı hareketler,
  • Yangının büyümesi esnasında geçirdiği aşamaları,
  • Söndürme için uygulanacak yöntemler,
  • Söndürmede kullanılacak olan malzemeler ve özellikleri,
  • Yangına karşı yapılacak hamleler,
  • Yangın anında ortam tahliyesi ve korunması,

Bu eğitimler kişilere teorik olarak verilmenin yanı sıra firmamız tarafından uygulama olarak da yapılmaktadır. Bu şekilde kişilerin yangınlara müdahale hareketleri belirlenir. Yangın eğitimi nedir? Konusunda her zaman ilk sırada yer alan firmamız, gerek ekibin profesyonelliği gerek ise kullanılan malzemelerdeki teknolojik imkanları sayesinde her zaman ilk sırada yer almaktadır. Vereceğimiz eğitimler sayesinde küçük çaplı yangınları tek başınıza söndürecek, büyük çaplı yangınların etrafına fazla miktarda hasar vermesinin önüne geçeceksiniz. Yangın eğitimi temel bir eğitim olup, herkes tarafından alınması ve tecrübe edilmesi gerekmektedir. Çünkü yangın her an her kişinin başına gelebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?