Yangın Hortum Rakorları, Rakor Anahtarları, Contalar

Yangın anında yapılması gereken müdahaleleri düşündüğümüzde en önemli müdahale aracı yangın hortumlarıdır. Yangın hortumları ile gerekli olan müdahaleler yapılmadığı takdirde, yangının derecesi büyüyeceği için, yangın ve yangın hortumu ekipmanlarına özen göstermek önemlidir. Yangın hortum rakorları, rakor anahtarları, contalar bu nedenle en önemli yangın hortumu ekipmanlarıdır. Bunların amacı, yangın hortumlarına eklemeler yapıldığında, aralardan kaçakların yaşanmamasını sağlamadan hortum eklemesi yapmaktır. AFK Yangın firmamızda ürettiğimiz bu ürünlerde, kaliteyi sizlere ulaştırarak herhangi bir konuda olumsuzlukla karşılaşmamanızı sağlıyoruz.

Yangın Hortum Rakorları, Rakor Anahtarları, Contalar Nelerdir?

Yangın hortumlarının birine bağlanması ve aralarında herhangi bir kaçağın oluşmamasının sağlanması için kullanılan yangın hortum rakorları, rakor anahtarları, contalar, firmamızda profesyonel bir şekilde üretilmektedir. Üretimini yaptığımız bu ürünlerden ve çeşitlerinden sizlere bahsetmeye çalışalım.

  • Yangın Hortumu Rakorları

Hortumların tiplerine göre farklı şekillerde kullanılan rakorlar, kaliteli malzemeden üretilmesi ve aynı zamanda hortumun tipine uygun olması gerekir. Çünkü her alanda kullanılması gereken hortumlar farklı olduğu için, rakorlarda farklılık gösterecektir. Hortum tipi, malzemesi ve açılarına göre kullanılan rakorlar; alüminyum veya pirinç malzeme olup 50 derece açılı hortum rakorları, Alman tipi alüminyum veya pirinç malzemeli hortum rakorları, Amerikan tipi pirinç malzemeli hortum rakoru, İngiliz tipi alüminyum hortum rakoru ve Rus tipi alüminyum hortum rakorudur.

  • Rakor Anahtarları

Rakorların sıkılması veya açılması için kullanılan anahtardır. Üzeri çinko kaplı olmasının yanında, çelikten imal ettiğimiz için kaliteli bir malzemedir. A, B ve C tipi tüm rakorlar için kullanılabilir.

  • Rakor Contası

Rakorların kullanılması esnasında içlerine takılan ve sızdırmazlık kazandırılması için kullanılan malzemelerdir. A=110, B=75, C=52, 65 ve 38 cm özel ölçülere sahip olan tüm contalar firmamızca üretilmektedir.

Yukarıda bahsedilen, yangın hortum rakorları, rakor anahtarları, contalar, firmamız bünyesinde yer alan çalışanlarımız ve kaliteli malzemelerimizce üretilmektedir. Ürettiğimiz tüm ekipmanlarda, kalitenin yanında garantide en önemli unsurdur. Ayrıca firmamız 50 yılı aşkın bir deneyime sahip olduğu için herhangi bir problem ile karşılaşma ihtimaliniz bulunmaz. Verdiğimiz danışmanlık hizmetleri ve ayrıca üretim stratejilerimiz hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?