Yangın Hortumları

Herhangi bir sebepten ortaya çıkan yangınlarda anında müdahale çoğu zamanda can ve malların kurtarılmasına imkân verebiliyor. Bunun için, yangın hortumları ile yangına müdahale, oldukça olumlu sonuçları ortaya çıkarabilir. Çünkü yangının büyüme riskine ve alanın büyüklüğüne göre yangın hortumu yangının çok daha kolay söndürülmesine imkân sağlayabilmektedir. Yangın hortumları üretimi gerçekleştirdiğimiz AFK Yangın firmamızda, sizlere bu hususlarda en iyi yangın hortumu üretimini yapmaya çalışıyoruz. Çünkü yangınlarda mal ve can kayıplarının önlenmesinin en etkili yolu budur.

Ne Tip Yangın Hortumları Vardır?

Yangın hortumlarının pek çok farklı çeşidi vardır ve bu hortumlar, kullanılacak olan alana göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, yangın hortumunun çeşidi ne olursa olsun, kaliteden ödün verilmeden üretilmesi gerekir. Aksi takdirde, yangın hortumları beklenen faydayı veremeyecektir. Ancak firmamızda gerçekleştirdiğimiz üretimler ile bu sorunu ortadan kaldırıyoruz. Peki, hangi tip yangın hortumu üretimi gerçekleştiriyoruz? Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

  • Yarı Sert Yangın Dolap Hortumu

PVC iç ve dış kaplama ile beraber, endüstriyel polyester iplik bir orta katman ile yarı sert yangın dolap hortumu üretimini gerçekleştiriyoruz. Özellikle 12, 24 ve 44 bar basınç çeşitleri ile gerekli olan tüm kotalara ulaşılabilmektedir. Bu hortum çeşidi, yangın dolapların aktif olarak kullanılabilir.

  • İçi Kauçuklu Yangın Hortumu

Yassı bir özelliği bulunan bu hortum, itfaiye teşkilatlarının kullanımına en uygun olan yangın hortumudur. Bar ve ebat seçenekleri ile uygun olan her alana uyarlanmış hale getirilebilir. Beyaz renkli olmakla beraber, iç ve dış kaplamasında en kaliteli malzeme kullanıldığından dolayı, oluşabilecek şartlara karşı dayanıklıdır.

  • İçi ve Dışı Kaplamalı Yangın Hortumu

Yassı olan ve herhangi bir kurutma işlemine gerek duymayan yangın hortumudur. Bu hortum kimyasal endüstri kuruluşları ve havaalanı yangın birimleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

  • İçi PVC’li Yangın Hortumu

İtfaiye teşkilatlarının kullanmasına uygun olmayan ve aynı zamanda önerilmeyen bu hortum, yangın dolaplarında kullanılır ve en önemli özelliği bez hortumlu olmasıdır. Beyaz renklidir.

  • İçi PVC’li Dışı Kaplamalı Yangın Hortumu

Yine itfaiye teşkilatlarınca kullanılması önerilmeyen ve yangın dolaplarında kullanılması gereken hortumdur. Kırmızı renklidir.

  • İçi Kauçuklu, Dışı Kaplamalı Yangın Hortumu

Kırmızı renkli ve aynı zamanda itfaiye teşkilatlarınca kullanıma uygundur. Yassı bir özelliği bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen tüm yangın hortumlarının üretimi firmamızda sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kalite belgeleri ve üstün müşteri memnuniyetini sağlayan firmamız, yangın hortumları üretiminde ihtisaslaşmıştır. Firmamızdan üretimlerimiz ve eğitimlerimiz hakkında gerekli olan tüm bilgileri alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?