Yangın Hortumu Nasıl Yapılır?

Yangın Hortumu Nasıl Yapılır?

Yangın Hortumu Nasıl Yapılır?

Yangınlar, doğa afetler ve pek çok hatalı durum sonucunda oluşabilmekte, bu durum itfaiyecilik mesleğinin doğmasına büyük etki etmiş olmaktadır. Eski yıllardan itibaren farklı yöntemler kullanıldığından dolayı, itfaiyecilik mesleğinin de gelişimi teknoloji ile baki kalmıştır. Bu süreçte teknolojinin getirdiği olanaklardan olan yangın hortumları, en önemli ihtiyaçlardan olması sebebi ile kullanım oranları bazında artış göstermiştir. Peki, yangın hortumu nasıl yapılır? İşte burada açığa çıkan husus, teknolojik gelişmelerin getirdiği durumlardır. Şimdi sizlere bu durumlardan ve yangın hortumunun yapımından bahsedelim.

Yangın Hortumunun Üretimi

Eski devirlerde kovalar ile su taşıma işlemi yapılırken, 19. Yüzyıla gelindiğinde, artık içerisi pamuktan, dışarısı yünden yapılmış olan yangın hortumları üretilmeye başlandı. Bu hortumun amacı yüksek yerlere su fışkırtabilme seçeneğinin ortaya çıkarılmasıydı. Çeşitli gelişmeler ile hortumların aktive alanları çeşitlilik arz ettiği için, farklı tarzda hortumlar üretilmeye başlandı. Yangın hortumu nasıl yapılır? Sorusunun en önemli cevabı da burada ortaya çıktı. Alanlar arasında farklılık olduğu için, yangın hortumlarının üretiminde bir standardizasyon söz konusu olmamaktadır. Çünkü her alanın kendine özgü bir yapısı olduğundan, çeşitliliğin olması gerekir. Bu nedenle hafif hortumlar orman yangınlarında, geniş hortumlar sanayi alanlarında kullanılır.

Yangın hortumu nasıl yapılır? Şeklindeki sorunun en önemli cevapları arasında üretim aşaması ter alır. Bununla beraber üretim, ipliklerin dokuma tezgâhlarına yerleştirilmesi sonucunda başlar, daha sonra bilgisayar programları ile bu ipler makineler vasıtası ile bir araya getirilir. Makineler aynı zamanda desen konusunda çeşitli olduğundan dolayı, isteklere uygun olarak farklı tarzda yangın hortumu oluşturulmasına olanak verir.

50 yılı aşkın bir süredir kaliteli ve sorunsuz hizmeti siz değerli müşterilerimiz için her daim geliştirmeye çalıştık ve böylede devam ediyoruz. Firmamız, isteklerinize uygun olarak yangın hortumu üretimi konusunda tüm çeşitliliklere de sahip olmaktadır. Yangın eğitimi ve projelendirme hizmetleri ile de sizlere tüm hizmet odaklarını sunmaktayız. Bizlere soru sormak ve hizmet almak isterseniz, telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?