Yangın Hortumu Ölçüleri

Yangın Hortumu Ölçüleri

Yangın Hortumu Ölçüleri

Yangınlarda önemli olan yangına müdahale kısmıdır ve bu açıdan yangın hortumlarının önemi de ortadadır. Bu konuda en önemli detaylar arasında, yangın hortumu ölçüleri ve bu ölçülerin hangi alanlara göre uygun olduğu gelir. Çünkü yangın çıkan alanlarda kullanılan hortumların tamamı standart ölçekli değil, değişken bir yapıya sahip olmaktadır. Bunun için öncelikle yangın hortumlarının hangi alanlarda kullanılacağının belirlenmesi, daha sonra bu alanlarda kullanılacak olan yangın hortumlarının yapılarının belirlenmesi gerekir. İç astarı kauçuk ve poliüretan malzemeden yapılmış olan yangın hortumları, dış yüzeyi dayanıklı olması gerektiği için özel iplikler tarafından dokunmuştur.

Yangın Hortumu Ölçüleri Neden Önemlidir?

Yangın hortumlarının aktif bir çalışma prensibine sahip olması, can ve mal kayıplarının en aza indirilmesine yardımcı olacaktır. Bunun için yangın hortumu ölçüleri belirlenirken son derece dikkatli olunmalıdır. Çünkü herhangi bir hatanın yapılması ve kurallara uyulmaması, daha kötü sonuçlara yol açabilir. Bu doğrultuda, endüstriyel alanlar ve daha birçok kullanım alanlarına uygun yangın hortumu üretiminde, ölçülerin belirlenmesinde alanın özelliklerine dikkat edilir. Daha sonra müşterilerin taleplerine uygun olarak kurallar dâhilinde yangın hortumu tasarımı gerçekleştirilmiş olur. Tüm bu hususlarda hizmet alınan firmaların işlerini kifayetli kişiler tarafından yaptırması, hizmetin daimi olması açısından önemli olacaktır. Aynı zamanda kullanılacak olan yangın hortumunun, uygulanacak olan alana denk olmaması durumunda, hortumun faaliyeti muhakkak ki yetersizdir. Bu nedenle öncelikle alanın özellikleri, daha sonra hortumun ölçülerinin belirlenmesi değerlidir.

Yangın hortumu üretimi ve tedariğinde yılların getirdiği tecrübe vasıtası ile hizmetlerimizi sürdürdüğümüz firmamızda, sizlere en kaliteli hizmeti vermek için alanında uzman personel ve mühendislerimiz ile çalışıyoruz. Yangın hortumu ölçüleri belirlenme esasına uygun olarak belirlenirken, aynı zamanda bu ölçülerin uygulanacak olan alana entegre olması gerekir. Firmamız bu nedenle tecrübesi ile tüm yangın hortumu ölçülerine uygun yangın hortumu üretimi yapmaktadır. Gerekli hizmeti ve bilgiyi almak isterseniz, bizlere bir telefon kadar uzak olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?