Yangın Lansları, Nozulları, Sis Başlıkları

Yangın esnasında söndürme işlemlerinde kullanılması ve suyun, köpüğün daha iyi bir şekilde yönlendirilmesi için pek çok ekipman üretimi gerçekleştirilir. Yangın lansları, nozulları, sis başlıkları bu tür ekipmanların başında gelir. Çünkü yangın söndürme işlemlerinde önemli olan suyun veya köpüğün yönlendirilmesi olduğundan dolayı, bu hususunda üzerine düşmek çok mühimdir. AFK Yangın firmamızda sizlere bu tür ürünlerin üretimini gerçekleştirerek, hem en kaliteli ürünlere sahip olmanızı sağlıyor, hem de uygun fiyatlı bir hizmet veriyoruz.

Yangın Lansları, Nozulları, Sis Başlıkları Üretimi

Yangın hortumlarında kullanılan ve sağladığı avantajlar ile beraber suyun veya köpüğün yönünü belirleyen bu ekipmanlar, kaliteli çelikten veya pirinç malzemeden üretilmesi gerekir. Yangın lansları, nozulları, sis başlıkları bu nedenle firmamızda büyük bir titizlikle hayata geçirilir. Şimdi sizlere bu ekipmanların özelliklerinden ve üretiminden bahsedelim.

  • Lanslar

Yangın hortumlarının suyu yönlendirme ve atış yapma işlemleri için yangın hortumunun ucunda kullanılan bu malzeme, atışın farklı şekillerde ve farklı araçlarla yapılmasını sağlıyor. Düz Lans (Alüminyum veya Polyamid), Kumandalı Lans (Alüminyum veya Polyamid), Kumandalı Su Perdeli Lans, Sürgü Lansı ve Perde Lansı, firmamızda üretimi gerçekleştirilen lans türlerindendir. Ayrıca lansların daha rahat bir şekilde kullanılması için Lans Tutacağı üretimi de firmamızca gerçekleştirilir.

  • Nozullar

Nozullar arasında bulunan Jet Nozul, kauçuk yapılı bir yapıya sahip olan, yangın hortumlarının ucunda kullanılan ve kafası dönerek düz ya da sis atış yapma imkânı veren bir ekipmandır. Uç tarafı pirinç olarak bilinen dayanıklı malzemeden üretilir. Dayanıklı ve sert bir yapıya sahiptir.

Su ve köpük atışı için kullanılan Monitör Nozulları ise, suyun ve köpüğün akış derecesini ayarlar. Ayarlı bir sistemi olduğundan dolayı, litre kapasitesi de bu çerçevede firmamızca sizlerin taleplerine göre ayarlanarak üretilir.

Basınç seviyesi yüksek olan Turbo Nozul, yangın hortumlarından kullanılır ve düz veya sis atış yapma şansı verir. Ayrıca alt tarafından tutma kolu bulunur ve turbo özelliği bulunduğu için daha kolay hâkim olunur. Yüksek dayanım gücüne sahip olup,  ayrıca üst kısmında açma-kapama düğmesi bulunmaktadır.

  • Sis Başlıkları

Yangın dolapları içerisinde bulunur ve iç mili “pirinç”, “polioksimotilen” olan iki türü mevcuttur. Yüksek dayanıklılığıyla bilinir ve dayanıklı bir pirinçten üretilir. İki türünde de su çıkış ucu çapı 8mm olarak ayarlanmıştır.

Firmamızda gerçekleştirdiğimiz tüm üretimlerde bu hususları göz önünde bulundurarak sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Üretimlerimizde kaliteli malzeme bulunup, aynı zamanda montaj işlemlerinde son teknolojik ekipmanlar kullanılmaktadır. Yangın lansları, nozulları, sis başlıkları ile ilgili detaylı bilgi almak veya üretimini talep etmek isterseniz, bizlere ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?