Yangın Söndürme Köpüğü Nerelerde Kullanılır?

Yangın Söndürme Köpüğü Nerelerde Kullanılır?

Yangın Söndürme Köpüğü Nerelerde Kullanılır?

Birden alevlenen yangına doğru müdahale edebilmek, daha çok ilerlemesini engellemek ve söndürmek için yangın söndürme köpüğü nerelerde kullanılır? Sorusunun cevabı araştırılmaktadır. Firmamız, söndürme ürünlerinin yanı sıra yangına müdahale ve tedbir eğitimi vererek, yangınları kısa sürede söndürmeniz için eğitim vermektedir. Ana amacımız yangınların büyümesinin önünce geçerek, can ve mal kayıplarının ortadan kaldırmaktır.

Yangın Söndürme Köpüğü Kullanım Alanları Nelerdir?

Her üründe olduğu gibi yangın söndürme köpüğü nerelerde kullanılır? Sorusunun cevap bulabilmesi için ilk bilinmesi gereken yangının ne tip olduğudur. Bu bağlamda yangın tipleri şunlardır;

  • A SINIFI YANGIN: Kâğıt, ahşap vb. sert maddelerin alev alması ile oluşan yangın
  • B SINIFI YANGIN: Benzin, tiner, gaz yağı vb. yanıcı maddelerin alevlenmesi ile oluşan yangın
  • C SINIFI YANGIN: LPG, Asetelin gibi yanıcı gazların alev alması ile oluşan yangın
  • D SINIFI YANGIN: Potasyum, sodyum gibi hafif metallerin alev almışı ile oluşan yangın.

Ortaya çıkan sorunun belirlenmesinden sonra yangın söndürme köpüğü nerelerde kullanılır? Sorusu cevaplanarak, müdahale süreci başlamaktadır. Bu bağlamda köpükler, A, B ve C sınıfı yangınların söndürülmesi için kullanılmaktadır. Köpüğün örtme özelliği sayesinde yanan maddelerin üzeri battaniye gibi örtülür, ateşin hava alması engellenir ve sönmesi sağlanmaktadır. Ancak köpük içerisinde su bulundurduğundan dolayı, elektrik nedeni ile çıkan bir yangında kesinlikle kullanılmamalıdır. Aksa takdirde başka sorun ve felaketlere neden olabilir.

Yangın Söndürme Köpükleri Kalitemiz

Firmamız, yangın söndürme köpüğü konusunda piyasa koşullarına göre en uygun fiyat seçeneklerini sizlere sunmaktadır. Sizlerin belirleyeceği kapıda ödeme, peşin, kredi kartı ile ödeme seçenekleri ile hizmet vermektedir. Kaliteden ödün vermeyen anlayışımız ile çalıştığınız bu kulvarda hem ürün hem hizmetlerimizin kalitesini garantimiz altında sumaktayız.

Sizlere yangın söndürme köpüğü nerelerde kullanılır? ile ilgili yeterli bilgisi sunan firmamızı, dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. İsteklerini yerine getirdiğimiz müşterilerimizin ürün ve hizmetimiz ile ilgili yapmış oldukları yorumları okuyabilirsiniz. Faaliyetlerimize gelişerek devam etmek adına, çalışma stratejimizin belirlenmesinde bizlere yardım etmek için, değerli öneri ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?