Yangın Söndürme Köpükleri

Yangınların maddi ve manevi hasarlar vermeden söndürülmesi veya önlenmesi açısından gerekli olan ekipmanların üretimi hususunda firmamızda hizmet veriyoruz. Yangın söndürme köpükleri de üretimini yaptığımız ürünlerden bir tanesi olarak, pek çok farklı yangın söndürme köpüğü üretimi ile yangın söndürme konsantresi üretimini gerçekleştirmekteyiz. Geniş ürün yelpazemiz ve deneyimli kadromuz ile tüm yangın söndürme ile iş güvenliği ekipmanlarının üretimi firmamız tarafından gerçekleştirilir.

Yangın Söndürme Köpükleri Üretimimiz

Yangınların söndürülmesi veya önlenmesinde kullanılan malzemeler arasında en çok dikkat çekeni yangın söndürme köpükleri olarak bilinir. Özellikle her türlü yangına müdahalede kullanılma şansını verdiğinden dolayı çokça tercih edilmektedir. Şimdi sizlere bu tür köpüklerden, köpük konsantrelerinden ve nasıl üretim gerçekleştirdiğimizden bahsedelim.

  • A ve B Class Yangın Söndürme Köpüğü

A ve B sınıfı olarak belirlenen yangınlarda kullanılırlar. Orman ve akaryakıt yangınlarında kullanılarak daha etkin bir söndürme işlemi gerçekleştirilmiş olur. Havadan ve karadan tüm yangın söndürme işlemlerinde etkin bir şekilde kullanma şansını verir. 25 veya 200 litre kapasitedeki bidon veya fıçılarda ilgili alana gönderilmesi sağlanmaktadır. -15 ila 500C sıcaklık aralıklarından depolanma şansına sahiptirler. %1 derecede kullanım oranı hesaplanarak üretimleri gerçekleştirilir.

  • Alkole Dirençli ve Akıcı Film Yakıcı Yangın Söndürme Köpük Konsantresi

Akaryakıt, Polar Solvent ve alkol sonucunda meydana gelen yangınlarda etkili olur. -15 ve 500C sıcaklıklar çerçevesinde saklanabilme olanağına sahiptirler. 25 ve 200 litre kapasiteli fıçılarda veya bidonlarda ilgili alanlara gönderimleri sağlanır. %3 veya 6 olmak üzere hesaplanan kullanım oranlarına göre üretilmesi gerekir.

  • Protein ve Sentetik Esaslı Yangın Söndürme Köpük Konsantresi

Protein esaslı olanlar düşük genleşmeli köpüklerde kullanılırken, sentetik esaslı olanlar ise yüksek genleşmeli köpüklerde kullanılır. Sentetik esaslı konsantreler ulaşılması zor bodrum gibi alanlarda kullanılırken, ısı dayanıklılığı ve yoğunluğu neticesinde de protein esaslı konsantreler genellikle gemilerde kullanılmaktadır. -15 ila 500C sıcaklık limitlerinde sorun yaşanmadan depolanabilir. Bununla beraber %3 veya 6’lık kullanım oranları hesaplanarak üretiminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Tüm bu yangın söndürme köpükleri ve konsantrelerinin üretimini, uzun yıllardır bu alanda tecrübesi bulunan firmamız gerçekleştiriyoruz. Güvenli bir üretim ile beraber hızlı ve kolay çözümleri siz değerli müşterilerimize sunmak bizlerin görevidir. Kalite belgelerimiz ile üretim yaptığımızdan dolayı, her daim tercih edilmeye devam etmekteyiz. Sizler daha detaylı bilgiyi bizlerden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?