Yangın, Su ve Köpük Monitörleri, Monitör Nozulları

Yangın felaketlerinde hızlı bir şekilde müdahale için yangın hortumlarına büyük iş düşer ve bu nedenle yangın hortumlarının uygun olan alanlarda bulundurulması sürecin yönetilmesini sağlar. Aynı zamanda yangın, su ve köpük monitörleri, monitör nozulları ise bu tür felaketlerde en önce tercih edilen yangın ekipmanları arasında yer almaktadır. Bununla beraber, sürecin iyi bir şekilde yönetilmesi için, tercih edilecek olan nozulların, uygulanacak olan alana göre seçilmesi çok önemlidir. Aynı zamanda firmamızda sizlere bu konuda gerekli olan tüm hizmetleri vererek, herhangi bir konuda dahi eksik kalmadan en iyi şekilde hizmet almanızı sağlıyoruz.

Yangın, Su ve Köpük Monitörleri ile Nozullarının Önemi

Yangınların ortaya çıkması anından itibaren en önemli gerek, yangının gidişatına göre yapılan bir müdahaledir. Ancak bu hususta ne yazık ki gerekli şekillerde müdahale edilmediğinden dolayı, yangın monitörlerinden ve hortumlarından gerekli olan faydalar sağlanamıyor. Yangın, su ve köpük monitörleri, monitör nozulları, yangın hortumunun su ve köpüğü daha etkin bir şekilde yönlendirmeyi, istenilen yöne doğru çevrilmeyi ve bunun için pek çok faydayı sağlar. Şimdi sizlere bunlardan genel itibari ile bahsetmeye çalışalım.

  • Araç Üstü Manuel Monitörler

Alüminyumdan üretilen ve dayanıklı olan bu malzeme, rahat bir şekilde manevra kabiliyetini sağlar. Ayrıca manuel bir kontrol mekanizmasına sahip olarak, basınç saatine de sahiptir. Ancak basınç saati opsiyonel bir özellik taşır. 70 metreye kadar atış imkânı verir.

  • Mobil Monitörler

Dakikada 1900 litre, 4000 litre ve salınımlı bir şekilde 1900 litre su ve köpük fışkırtma imkânı veren bu malzeme, yangına müdahalede hızlı ve kolay çözümler sunar. Su kalkanı olarak da kullanılmasının yanında, yangına müdahalede en etkin ekipmanlardandır. Tüm yüzeylerde durabilmesinin yanında ayrıca katlanabilir bir özelliğe de sahiptir.

  • Monitör Nozulları

Köpük ve su monitörlerinde kullanılan ve uç kısmı ifade eden nozullar, su ve köpüğün yönetilmesini sağlarlar. Dakikada talep edilen litreye sahip nozulların üretiminin tamamı yapılabilir. Ayrıca tüm monitörlere uygun seçeneklere sahiptir.

AFK Yangın firmamızda sizler için ürettiğimiz tüm yangın ve iş güvenliği ekipmanları ile sizlerin taleplerine karşılık veriyoruz. Firmamız bu alanda 50 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olduğundan dolayı, yangın, su ve köpük monitörleri, monitör nozulları, bununla beraber diğer tüm uygun ekipman üretiminde zirvedeyiz. Detaylı bilgiyi bizlerden dilediğiniz vakitte alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?