Yangın Vanaları

Yangınlar ile karşılaşılması, insan hayatının en zor dönemlerinin birinin yaşanmasına sebep olabilir. Çünkü bu tür olumsuz durumlarda, pek çok can ve mal kaybı yaşanabiliyor. Bunun için yangın ekipmanlarının eksiksiz bir şekilde işlevine göre temine edilmesi oldukça önemli oluyor. Bahsedilen yangın ekipmanları arasında bulunan yangın vanaları, yangın hortumlarının en önemli parçaları arasında yer almaktadır. Yangın hortumlarının uzunluklarının artırılması, açma kapama vanalarının yerleştirilmesi gibi hususlarda bu tür vanalar büyük fayda sağlar.

Yangın Vanaları Nelerdir?

Yangın hortumlarının aşamalarına ve çeşitlerine bakıldığında ön planda olan değerlendirmelerin başında, vanaların seçimi gelir. Bu nedenle yangın hortumlarının özelliklerinin çeşitlendirilmesinde veya kalitesinin artırılmasında aşağıdaki yangın vanaları türleri kullanılır:

  • Hortum açma kapama için Kesici Küresel Vana,
  • Küresel Vana,
  • Alüminyum Yangın Duvar Vanası,
  • Pirinç Yangın Duvar Vanası.

Yukarıda bahsedilen tüm yangın vanaları, yangın anında hortumun durumunun farklılaştırılması için kullanılır. Çünkü yangının oluşması ile beraber, hortuma ek uzunluk kazandırılması ve açma kapama işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Bu amaçla yangın vanaları kullanımı, yangın ekipmanları kullanımında en önemliler arasındadır.

Alüminyum enjeksiyon ile üretilen Kesici Küresel Vanalar, yangın hortumunun uzatılması sırasında hortumlar arasındaki geçişte açma kapama işleminin gerçekleştirilmesi için kullanılır. B=75 mm, 38 mm ve C=52 mm boyutundaki yangın hortumlarında kullanılır. Hortum açma kapama işlemleri için en gerekli vanalar arasındadır.

Küresel Vanalar, yangınlar için kurulan tesisatlarda ve itfaiye araçlarında kullanıldığından dolayı, tam geçişli olma özelliğine sahiptirler. -100C ve 1200C sıcaklık limitleri içerisinde rahatlıkla kullanılabilir.

Yangın depoları ile beraber tesisatlarında da kullanılabilen Duvar Vanaları, giriş ve çıkış ölçüsüne göre farklılık gösterebilmektedir. Alüminyum enjeksiyonu ile beraber Pirinç enjeksiyonu ile beraberde üretilebildiğinden dolayı, çeşitleri bulunur. Standart bir özellik göstermektedir.

51 yılı aşkın bir sektör deneyimine sahip olarak, tüm yangın ve iş güvenliği ekipmanlarının üretimini gerçekleştirdiğimiz firmamızda kaliteyi firmamızın standartları arasında en yüksek seviyede tutmaktayız. Yangın vanaları üretiminde kullandığımız malzemelerin kaliteli ve standartlara uygun olması sebebi ile sizler için ürettiğimiz bu ürünlerde herhangi bir problem yaşamazsınız. Bu nedenle her konuda bizlere soru sorabilir, ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?