İtfaiyeci Nozulu

İtfaiyeci nozulu yangınlara profesyonel olarak müdahale etmek, kısa süre içerisinde kontrol altına almak ve çevreye en az zararla söndürmek için kullanılan püskürtme aparatıdır. Nozul ile yangınlar ister uzun bir alanda olsun ister geniş bir gölgesi kapsasın, kolay ve hızlı şekilde kontrol altına alınarak söndürülmektedir. Nozul söndürme ekipmanları arasında en önemli parçayı teşkil etmektedir.

İtfaiyesi Nozulunda Olması Gereken Özellikler

İtfaiyeci nozulu amatör kullanım özellerini barındırmamalıdır. Daha büyük yangınlara müdahale etmek, can ve mal kayıplarını ortadan kaldırmak için bazı özellikleri bulunmalıdır. Bu bağlamda itfaiyeci nozullarında olması gereken genel özellikler şunlardır;

  • Yüksek miktardaki suyun basıncına karşı dayanıklı olması,
  • Daha sert bir vuruş özelliği bulunmalı,
  • Akış performansının daha düzgün olması,
  • Tetik kapama kolu serbest kaldığı zaman otomatik olarak kendini kapatma özelliğinin olması,
  • Yangının durumuna göre akış ayarlanabilmesi özelliğinin bulunması,
  • Kolay manevra ve yer değiştirme için hafif yapıda olması,
  • Oluşabilecek darbelere karşı dayanıklı olması,
  • Her türlü bağlantıya kolayca bağlanabilen dişli rekorlara sahip olması
  • Aşırı sıcaklık ve paslanmaya karşı dayanıklı olması gerekmektedir.

İtfaiyeci nozulu bu özellikleri sayesinde profesyonel olarak yangınlara müdahale imkanı sağlamaktadır. Ayrıca özelliği gereği ilk kullanımın ardından uzun süre hiçbir sorun oluşturmadan ilk günkü kalite ve dayanıklılığında kullanılmaktadır.

İtfaiyeci Nozulu Fiyatı

İtfaiyeci nozulu içerdiği özelliklere göre fiyatlandırılmaktadır. Bu bağlamda genel olarak iyi ve kaliteli bir nozul fiyatı fazla olsa dahi, ilerleyen süreçte kullanılması ile birlikte daha karlı olmaktadır. Bunun için piyasa koşullarındaki fiyatlar dikkate alındığında her konuda kaliteli olan nozulları en uygun fiyat seçenekleri altında sunmaktayız. Ayrıca belirlenecek ödeme seçenekleri ile bütçenin yorulmadan söndürme ekipmanlarının tamamlanmasını sağlamaktayız.

İtfaiyeci nozulu konusunda yıllar boyunca kaliteden ödün vermeyen bir anlayış çerçevesinde çalışan firmamız, son teknoloji ürünler ile birlikte yangınlara müdahaleyi hem daha kolay hem de daha etkili hale getirmektedir. Profesyonel olarak yangın söndürme imkanı veren nozullarımız hakkında kullanıcılarımızın vermiş olduğu referansları inceleyebilir, nozulun fiyat başta olmak üzere her özelliği için dilediğiniz karşılaştırmayı yapabilirsiniz. Yangınlarda zararsızlık dönemi başlayacaktır.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?