Yangın Eğitimi Nasıl Verilir?

Yangın Eğitimi Nasıl Verilir?

Yangın Eğitimi Nasıl Verilir?

Yangın eğitimi nasıl verilir? Konusu, kişilerin müdahale yeteneğini geliştirmek için yaptığı araştırmada yeterli bilgi ve beceriye sahip olmak maksadı ile yaptıkları araştırmayı kapsamaktadır. Öncelik olarak yangın eğitimi kişiye özgü şekilde verilmelidir. Çünkü her insanın yangına yaklaşımı, korkusu aynı derecede değildir. Bu nedenle ilk olarak psikolojik olarak eğitim için gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ardından kişilere belirli saat sınırı altında hem teori hem de teoriyi uygulama eğitimleri verilmektedir.

Yangın Eğitimindeki Amaç

Yangın eğitimi nasıl verilir? Kapsamında kişilerin nasıl bir eğitim alması gerektiği belirtilir. Yangın eğitiminde temel amaç, mümkün olduğu kadar yangın oluşumun engellenmesidir. Ancak herhangi bir dış nedenden dolayı çıkmış olan yangının, daha fazla büyümesini, çevreye daha fazla zarar vermesini önlemek amaçları arasında yer almaktadır.

Yangın eğitimi nasıl verilir? Konusu gereğince kişiler firmamız bünyesinde alacağın yangın eğitiminde öncelikli olarak belli saat teori dersleri almaktadır. Yangın, müdahale, teçhizat ile ilgili olarak gerekli bilgiler verilmektedir. Ardında boş bir saha üzerinde çeşitli şekillerde ve büyüklükte hazırlanan kontrollü yangınlar ile kişilerin direk olarak yangına uygulamalı müdahalesi eğitimi verilmektedir.

Yangın Eğitiminde Başarı

Yangın eğitimi nasıl verilir? Konusunda uygulanacak her eğitim amacı, kanun ve yönetmeliklere uygun şekilde yapılmaktadır. Kişilere yangılara karşı yapması gereken müdahaleleri uzman personelimiz ile vererek başarılı eğitim imkanı sunmaktayız. Yangın eğitimi temel eğitimler arasında yer aldığından dolayı gerek ev, iş yeri gerek ise araçlarda karşılaşılması durumunda yapılacak davranışları şekillendirmektedir.

Yangın eğitimi nasıl verilir? İle ilgili olarak yasal mevzuatın içerisine bağlı kalarak verdiğimiz yangın eğitimleri ile kişilere yangınlara zamanında müdahale ederek, maddi ve can kayıplarının önüne geçmektedir. Başarılı şekilde yerine getirilen eğitim sonrasında kişiler;

  • Yangın sebepleri hakkında bilgi sahibi olur.
  • Yangına karşı ne yapması gerektiğini bilir.
  • Yangında kullanılacak malzemenin seçimini doğru yapar.
  • Yangının büyümesini engelleyerek maddi zararların önüne geçer.
  • Yapılacak hamleleri bildiğinden dolayı kendisi ve yangına maruz kalan kişililerin herhangi bir zarar görmesini engeller.
  • Yangın alanını sorunsuz şekilde tahliye eder.
  • Güvenlik tedbirlerini alarak farklı sorunlara yol açmasını engeller.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?